Terasové/ záhradné stoličky a kreslá

Terasové/ záhradné stoličky a kreslá

Terasový nábytok

Terasové stoličky, terasové stoly, slnečníky, terasové obrusy a mnoho ďalších doplnkov pre Vašu terasu. Vega patrí v západnej Európe k lídrom vo vybavovaní interiéru a exteriéru. Terasové stoly a stoličky Vega môžete vidieť v podnikoch v Španielsku, Francúzsku, Nemecku, Taliansku ci Rakúsku.

Pri výbere terasového nábytku je potrebné dbať predovšetkým na kvalitu. Akú terasu vybrať do svojho podniku? Kúpa terasových stolov, terasových stoličiek, slnečníkov a doplnkov je bezpochyby nemalá investícia a preto je potrebné si vopred položiť niekoľko otázok.                                                                                                 1. K akému účelu má terasa slúžiť? Mám piváreň, kde predávajú prevažne nápoje alebo prevádzkujem reštauráciu, kde budú na stole taniere, poháre s vínom?

2. Chcem urobiť zákazníkom súkromie a medzi stolmi urobím diskrétny odstup, alebo platím mestu nekresťanské peniaze za prenájom plochy a potrebujem natlačiť na terasu čo najviac stolov a stoličiek - pohodlie musí ísť stranou?

3. Akých mám zákazníkov? Moji zákazníci sú väčšinou ,,stamgasti´´, ktorí si prídu večer posedieť a spravia slušnú tržbu v bare i v kuchyni. V tom prípade urobím útulnú terasu, kúpim pohodlné terasové sedenie, na stolicky či kreslá môžem dať pre zvýšenie pohodlia vankúše, na stoly dám obrus, dekorácie, atď. Pokiaľ som však v centre pešej zóny a potrebujem čo najväčšiu otočku stoličky, musí ísť pohodlie stranou. Zákazníka, čo príde na kávu a minerálku, musí po pol hodine začať tlačiť zadok a mal by začať premýšľať o odchode. Na jeho miesto už čaká ďalší - tento spôsob preferujú v turistických mestách v západnej Európe. Bohužiaľ v našich mestách sa v rušných zónach často stretávame s luxusne zariadenou terasou, kde 2 hodiny sedí mládež pri káve a minerálke - tržba 15 € a hladný turista ide inam.

4. Aká je úroveň môjho podniku? Investícia do terasy se Vám musí v prvom rade rýchlo vrátiť a splniť svoj účel.

Keď predávam menu za 2,90 €, tak nemá zmysel kupovať ratanové kreslá s opierkami a sadákami, značkové stoly či nastierať látkové obrusy. Návratnosť investície je mizivá. Naopak keď robím luxusnú gastronómiu, nemôžem nechať hosťa sedieť na lisovanej plastovej stoličke z tesca za 7,-€.

5. Aká je návštevnosť môjho podniku? Čím vyššia návštevnosť podniku, tým by mal byť terasový nábytok kvalitnejší. Pokiaľ mi zablúdi na terasu pár jedincov denne, nebudem veľmi investovať a uspokojím sa so stoličkou z nejakého obchodu z nábytkom  za pár Eur. Stolička by to mohla vydržať. Pokiaľ je však denná otočka stoličky vyššia ako 2,  znamená to, že počas jednej sezóny - 4 mesiace pri 20-tich slnečných dňoch bude na mojej terasovej stoličke sediet minimálne 180 ľudí. A to by som bol veľmi rád, keby mi terasa vydržala niekoľko rokov. Zákazník je tvor zvláštny, hojdá sa na zadných nožičkách stoličky, z nudy rozplieta ratanový výplet, kľúčom skúša škrabať práškovú farbu, vyrýva obrázky do stolovej dosky a pod.

Čísla nepustia. Keď kúpim k stolu 4 lacné stolicky  ks za 20€ = 80 €. Za 2 mesiace sa 1 stolička rozpadne a musím kúpiť novú, už mi stúpla cena stoličiek pri stole na 25,- €/ks. Kedy kupovať terasový nábytok? Najlepšie ceny sú vždy po sezóne na konci leta. Vega dáva na konci sezóny zľavy do 60%. Ale aj v priebehu roku sú priebežne zľavy na vybrané terasové stoly a terasové stoličky - stačí zavolať a informovať sa.  Určite nenechávať nákup terasového nábytku na poslednú chvíľu. Nebudete totiž jediní. Akonáhle začne v Európe svietiť slnko a začne sa otepľovať, začína u Vegy hotové peklo - a nielen u nich. Jeden deň sú skladové zásoby nábytku z jedného druhu 5000 tisíc kusov a stačí, keď si v každej z 8 zemí, kde Vega pôsobí objedná 10 podnikov terasu a na druhý deň sú zásoby na nule. Tovar je síce priebežne doplňovaný, ale bude to chvíľu trvať. A pokiaľ ste pod časovým tlakom, budete musieť obiehať obchody a zistovať, či má niekto skladom 70 terasových stoličiek a 25 terasových stolov. Celá konkurencia na Vašej ulici má už plné terasy a u Vás nie je ani noha. Pretože dodávateľ Vašej terasy čaká, až pripláva kontajner stoličiek z Ázie.

Nenechávajte nákup terasového či záhradného nábytku na poslednú chvíľu. Prelistujte naše stránky alebo si objednajte náš nový Vega katalóg. Nezáväzne sa môžete informovať o skladových zásobách a v prípade záujmu si môžete potrebný počet stolov a stoličiek rezervovať. Bližšie informácie o rezervácii Vám poskytneme v našej pobočke v Bratislave a Žiline alebo telefonicky.

GASTRO PALAZZO

Hotelový porcelán, taniere, misky, finger food, príbory, poháre, reštauračné sklo, reštauračný nábytok, dekorácie pre reštaurácie, hotelový textil - vankúše, paplóny, obliečky, froté uteráky, župany, oblečenie pre čašníkov a kuchárov - čašnícké košele a blúzky, zástery, čašnícke nohavice, sukne pre čašníčky, rondóny pre kuchárov, kuchárske nohavice

Kontaktujte nas

02/ 20 70 70 70
0910 237 572
info@palazzo.sk

Facebook